субота, 28 листопада 2020 р.

ПАМ'ЯТАЙМО!

 

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Але, наймасштабнішим був Голод 1932-1933 років – саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Українські селяни стали наступними жертвами тодішньої влади після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва.

четвер, 19 листопада 2020 р.

День Гідності та Свободи

 

День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят у новітній історії України. Воно приурочене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

 

День Гідності та Свободи 

пʼятниця, 13 листопада 2020 р.

День доброти

    

Сьогодні, 13 листопада, у багатьох країнах світу відзначається щорічний Всесвітній день доброти. Відзначати це свято вперше запропонували учасники волонтерського руху "За доброту", що виник в Японії у 1997 році. Датою для нього був обраний день відкриття у 1998 році в Токіо I-ї конференції Всесвітнього руху доброти.

неділя, 8 листопада 2020 р.

День української писемності та мови

 


    Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною.

    6 листопада у 6 класі проведено виховну годину, присвячену до Дня української писемності та мови. Класний керівник розповіла про тернистий шлях нашої мови, історію її виникнення. Ми згадали і сумні події, коли українська мова і писемність заборонялась, закривались школи, бібліотеки, припиняли роботу друкарні.

Поки житиме мова в устах народу, доти житиме й сам народ. Цей висновок зробили всі учасники виховної години, яка прищеплює почуття любові до української мови, гордості за нашу рідну Україну, за людей, які мають таку багату спадщину.